Strona główna

      • JUBILEUSZ

      • Tutaj wkrótce pojawią się informacje o obchodach 150-lecia I LO
    • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Carl Rogers
  • Najnowsze

    Aktualności

        • Wspiera nas Mondi

          Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 5 grudnia 2025 roku konto Rady Rodziców przy
          I LO zostało zasilone kwotą 10 000 złotych w ramach programu grantowego Wspieramy
          lokalnie, realizowanego przez firmę Mondi Świecie. Warto dodać, iż to już kolejny raz, kiedy
          przedsiębiorstwo wspomogło nas i umożliwiło działanie na rzecz mieszkanek i mieszkańców
          Świecia i regionu.
          Otrzymane wsparcie finansowe zostanie w pełni wykorzystane na przygotowanie
          fabularyzowanego dokumentu przedstawiającego historię I Liceum Ogólnokształcącego
          im. Floriana Ceynowy oraz sylwetki jego wybitnych absolwentów. Obraz powstaje z okazji
          przypadającego na 2026 rok 150-lecia istnienia szkoły.
          Dzięki grantodawcy jesteśmy w stanie zrealizować przedsięwzięcie, które uświetni obchody
          jubileuszu, a jednocześnie stanie się wydarzeniem o zasięgu lokalnym (projekcja filmu w
          Kinie Wrzos).
          Bardzo dziękujemy za otrzymane wsparcie

        • Zamrzenica

          W dniach 28–30 maja uczniowie klas II c i II d oraz przedstawiciele klasy I a wzięli udział w biwaku integracyjnym w malowniczych Borach Tucholskich. Program wyjazdu był różnorodny, pełen wrażeń, emocji i… wypoczynku – czyli dokładnie tak, jak powinno być!

          Już pierwszego dnia adrenalina sięgnęła zenitu podczas rozgrywek paintballowych w leśnym terenie – emocje były ogromne, a drużyny wykazały się sprytem, taktyką i humorem. Po nich zorganizowaliśmy gry i zabawy integracyjne, dzięki którym uczniowie lepiej się poznali i szybko złapali wspólny rytm. Drugiego dnia ruszyliśmy na spływ kajakowy, który okazał się nie tylko piękną przygodą na wodzie, ale też lekcją współpracy – niektóre załogi potrzebowały kilku kilometrów, by zsynchronizować wiosła! Wieczorem odbyło się klimatyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zwieńczeniem dnia były nocne podchody, które przerodziły się w ekscytującą przyg

        • Uczniowie I LO z wizytą w pięknym Budapeszcie

          26 maja grupa 48 uczniów z „Czerwonego”, wraz z opiekunami, wyjechała na 4-dniową wycieczkę „Budapeszt i Zakole Dunaju”. Po nocnym przejeździe do stolicy Węgier mieliśmy jeszcze siły na spacer po centrum miasta.

          Drugiego dnia czas spędziliśmy w Peszcie, gdzie zwiedziliśmy m.in. Bazylikę św. Stefana, Plac Bohaterów, Termy. Następnie zjedliśmy obiad w restauracji, który umilała nam muzyka na żywo. Wieczorem zobaczyliśmy przepiękny, klimatyczny węgierski parlament, a po chwili odpoczynku odbyliśmy spacer ma Wzgórze Gellerta.

        • Spotkanie po latach...

          W lipcu w naszym liceum odbyło się spotkanie współautorów szkolnej kroniki, którzy swoją maturę zdawali 60 lat temu. Rozmowę z wyjątkowymi gośćmi przeprowadziły uczennice klasy III i IV - Paulina Migdalska, Marta Rusak i Oliwia Mrowińska. Nad techniczną stroną wywiadu czuwał Marcin Krzyżanowski, który nakręcił film z tego sentymentalnego spotkania. Poniżej link do wywiadu:

        • Ranking PERSPEKTYW

          Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż kolejny raz nasza szkoła uzyskała brązową tarczę magazynu Perspektywy w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2025, uzyskując tym samym 554 miejsce w kraju, 21 w województwie kujawsko- pomorskim oraz 1 w powiecie!

          Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

        • Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0-podsumowanie

          Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2021-2025, którego celem jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce. Program składa się z 3 priorytetów. W szkołach podstawowych i średnich realizowany był Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

        • Podróże z klasą

          W dniach 2.12.-5.12. 2024 klasa 3d wzięła udział w wycieczce Kraków-Oświęcim dofinasowanej w kwocie blisko 35 tysięcy złotych ze środków Ministerstwa Edukacji w ramach programu „Podróże z klasą”.

          Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią naszego kraju, uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i holokaustu, budowanie świadomości patriotycznej i narodowej młodzieży, a także kształtowanie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego.

        • Spotkanie współtwórców szkolnej kroniki z rocznika 1964

          W lipcu, gdy nasi uczniowie korzystali już z wakacji, a szkołę dawno porzucili w niepamięć, inni pokonywali nawet setki kilometrów, właśnie po to, żeby sobie o niej przypomnieć. W naszym liceum odbyło się bowiem spotkanie współtwórców szkolnej kroniki z rocznika 1964, które zaowocowało felietonem autorstwa p. Marii Pająkowskiej-Kensik pt. „Zamanówszy dobre przykłady” (ukazał się na łamach pisma Pomerania nr 9 (589) we wrześniu 2024r.) oraz wywiadem, udokumentowanym w formie nagrania, które zostanie wkrótce udostępnione w szkolnych mediach.

      • Dofinansowanie w ramach NPRCz
        • Dofinansowanie w ramach NPRCz

          Z przyjemnością informujemy, że wniosek złożony przez Bibliotekę naszej szkoły o dofinansowanie zakupu książek, elementów wyposażenia biblioteki oraz promocji czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został zaakceptowany! Niebawem na naszych półkach pojawi się wiele nowych pozycji. Ponadto do czerwca 2025 roku zorganizujemy wiele wydarzeń i konkursów czytelniczych z nagrodami.

        • Stawiamy na wielokulturowość!

          Miło nam poinformować, że 06 marca br. nasze liceum przystąpiło do programu certyfikującego szkoły przyjaznej uczniom i uczennicom z doświadczeniem migracji. Jest on realizowany w ramach projektu edukacyjnego „Przyjazna edukacja”, organizowanego przez Fundację Emic w partnerstwie z Fundacją CARE International w Polsce (CARE). Ideą programu edukacyjnego jest zachęcenie społeczności szkolnej do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat migracji i uchodźstwa, podkreślenie roli uczestników programu w integracji młodzieży z doświadczeniem migracji w społeczności szkolnej oraz kształtowanie postaw otwartych na różnorodność kulturową. W najbliższym czasie dzięki wsparciu Fundacji planujemy podjąć kolejne inicjatywy w tym zakresie.

        • Kiermasz używanych podręczników

          Kiermasz używanych podręczników odbędzie się w naszej szkole dnia 7 września (czwartek) o godz. 10.00 w holu szkoły. Sprzedający przynoszą niepotrzebne im książki do nauki nauczanych przedmiotów, sami ustalają cenę i eksponują je na stolikach.Zainteresowanych, którzy chcą kupić lub sprzedać podręczniki, serdecznie zapraszamy!Biblioteka szkolna

    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 3
    • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
    • Kontakty

      • I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu
      • poczta.1lo-swiecie@home.pl,
      • (+48) 523312264
      • ul. Gimnazjalna 3
        86-100 Świecie
        Poland
    • Logowanie